fbpx
top

Exkluzívne bývanie v lone prírody. 2.časť

Betónovanie v suteréne trvalo päť zimných mesiacov, následne sa začalo so stavbou CLT skeletu. Panely a ostatný drevený materiál bol dovezený od overeného dodávateľa z Rakúska na štyroch kaminónoch. Montovanie samotného skeletu trvalo štyri týždne, počas tejto fázy nás zastihlo ideálne počasie na výstavbu a celý čas bolo slnečno. Ako ďalší nastúpili najkvalitnejší okenári, spoločnosť Hoblina, ktorí svoju časť zvládli ako vždy bravúrne a prepracované do posledného detailu. 

Vďaka ich práci vynikol krásny výhľad na rybník z interiéru domu. Ďalší pracovný postup pokračoval presne podľa nastaveného harmonogramu. Pokračovalo sa s opláštením strešnej roviny a zhotovením prevetrávanej fasády, túto prácu mali opäť pevne v rukách majstri Budmero.

Popritom sa v interiéri pracovalo na montáži technológií. Budmero zastrešuje celkovú koordináciu na stavbe, preto usmerňuje aj dodávateľské firmy. Použité najmodernejšie technológie zabezpečujú vysoký komfort bývania pre investora s rodinou. Následne sa po 50 dňoch skontrolovalo prevedenie inštalácií a pristúpilo sa k liatiu poterov. Pri realizácii anhydritových poterov vzniká v dome vysoká vlhkosť, ktorá je pohlcovaná CLT panelmi, po vyschnutí CLT panely praskajú a dochádza k tvorbe nežiadúcich prasklín. Tomuto nežiadúcemu javu sme predišli vďaka skúsenostiam a nášmu kumštu, preto zostalo CLT krásne, celistvé a bez prasklín.

V technologicky nabitom dome sa začali dokončovať hexagonálne obklady v kúpeľniach, WC, montovať sanity, mobiliáre a liate podlahy. To všetko pod autorským dohľadom architektov Molnár-Peráček s.r.o.. Kamenný obklad na fasáde suterénu, terasy vedľa domu aj za domom a terénne delenie gabionmi dokončila firma Budmero. Náročný návrh interiéru je dôvodom stále prebiehajúcich dokončovacích prác v našom CLT drevodome v Kúpeľnom parku v Kováčovej.