fbpx
top
Image Alt

Služby

  /  Služby
1
2
3
4
1
2
3
4

Architektonická štúdia

Predstavuje prvotné premietnutie zámeru klienta do konkrétnej priestorovej podoby.

Stavebné povolenie

Stavebné povolenie spolu s projektovou dokumentáciou a územným rozhodnutím tvoria základnú prípravu na stavbu budovy.

Realizácia stavby

Komplexný manažment, interaktívna komunikácia Budmero-investor-architekt a dohľad nad celou realizáciou výstavby.

Odovzdanie stavby

Odovzdanie stavby v dohodnutom stave a termíne.

Komplet

Budmero KOMPLET znamená komfort počas celej výstavby diela. Súhrn činností, ktorý zahŕňa kvalitný architektonický návrh od najskúsenejších architektov pracujúcich s CLT systémom, dodanie kvalitných materiálov od dlhoročne preverených dodávateľov, montáž CLT skeletu, montáž prevetrávaných striech, montáž prevetrávaných fasád, koordinácia výstavby, súčinnosť s ďalšími profesiami až po samotné nasťahovanie sa investora.

CLT drevodomy

CLT drevodomy patria medzi najmladšie typy drevostavieb v porovnaní so zrubmi a stĺpikovými konštrukciami. Rozdiel je v ich kvalite. V zruboch je potrebné počítať so zosychaním skeletu tj. klesanie celého domu. V stĺpikových konštrukciách alebo sendvičových drevodomoch sa musí dbať na parotesnosť detailov, a to je priam nemožné pre drvivú väčšinu drevodomov na Slovensku. Preto patrí CLT drevodom medzi najkvalitnejšie stavby na trhu. CLT drevodomy dýchajú a udržujú stále zdravý a voňavý domov.

Prevetrávané fasády a terasy

Prevetrávané fasády dodávajú našim CLT drevodomom nielen lukratívnu fazónu, ale hlavne sú funkčnou súčasťou zdravého drevodomu. Samoobnoviteľnosť fasád je ponechávaná na prírodu, každé leto sa vysuší všetka vlhkosť v tepelnej izolácii, ktorá sa do nej dostala počas zimy. Fasáda síce zašedne, ale je to iba prirodzená ochrana dreva na minimálne 80 rokov. Tepelnú izoláciu odporúčame iba prírodnú, najmä drevovláknom, ktorá je ochránená fasádnou mebránou. Ak si zákazník želá modernú a stále farebnú fasádu, využívame veľkoplošné fasádne tabule Cembrit.

Strechy

Prevetrávané strechy odporúčame aplikovať na všetky naše CLT drevodomy. Dvakrát zabezpečená strecha proti pretečeniu má oproti murovaným stavbám pri drevodome veľmi dôležitú funkciu. Stáva sa, že pri zatekaní nevidno mapy na stropoch, len začne drevo hniť, až úplne odhnije. Jedna poistná membrána odvádza všetku vlhkosť z tepelnej izolácie zo strešnej dutiny vždy, keď svieti slnko. Druhá poistná membrána-povlaková krytina na ploché strechy, musí odolávať vplyvom počasia po dobu dĺžky hypotéky, teda aspoň 30 rokov. Stále častejšie sa realizujú zelené strechy, extenzívne (ľahké strechy) alebo intenzívne (ťažké strechy), a preto treba počítať s ochranou pred prerastaním koreňov, my doporučujeme a montujeme povlakovú krytinu Resitrix, ktorá je ako jediná odolná iba v jednej vrstve proti prerastaniu koreňov.

Drevené konštrukcie

Drevenými konštrukciami dokážeme zastrešiť malé aj väčšie haly a telocvične. Na Slovensku sme sa podieľali na drevených konštrukciách pre aquapark Trnava, telocvičňa Cífer, Hala Belá.

Kontaktujte nás

Ak máte záujem o stavbu CLT drevodomu alebo o naše služby, neváhajte nás kontaktovať.